You are currently viewing הוצאות שיש לקחת בחשבון כשמחליטים לאמץ כלב

הוצאות שיש לקחת בחשבון כשמחליטים לאמץ כלב

כל מי שבבעלותו חיית מחמד יודע כמה שמחה הם יכולים להביא לחייך. ולמרבה המזל, אימוץ חיות מחמד ראה עלייה עצומה בשנת 2020.

 

אבל קל לאמץ חיית מחמד מבלי לקחת בחשבון את המחויבות הכספית. לפי ה-ASPCA, בעל הכלב הממוצע מוציא בין $737-$1,040 לשנה. בעלי חתולים מוציאים בממוצע 809 דולר לשנה.

 

כמובן, רוב בעלי חיות המחמד יסכימו שהיתרונות עולים על כל העלויות. אבל חשוב לקחת בחשבון את העלויות כדי שתוכלו להבטיח שאתם באמת יכולים להרשות לעצמכם לאמץ חיית מחמד.

הוצאות חיות מחמד שיש לקחת בחשבון

עם קצת תכנון, אפשר לתת לחיית המחמד שלך את כל מה שהיא צריכה ולהיצמד לתקציב החודשי שלך. אבל, אם מעולם לא היה לך חיית מחמד לפני כן, קשה לדעת מהן ההוצאות הללו.

 

אם אתה שוקל לאמץ חיית מחמד, הנה הוצאות שאתה צריך לתכנן עבורן:

 

  1. עלויות אימוץ

לא משנה איך אתה מאמץ חיית מחמד, אתה יכול לתכנן לשלם כמה עלויות אימוץ חד פעמיות. כמה יקרות העלויות האלה תלויה באמת איך אתה מאמץ את חיית המחמד שלך.

 

אם תאמץ דרך מקלט מקומי, תשלם דמי אימוץ ודמי ניהול. זה בדרך כלל מכסה את הבחינה הווטרינרית הראשונית ועלויות לעיקור או סירוס חיית המחמד.

 

לפי ארגון Animal Humane Society, להלן טווחי דמי האימוץ הסטנדרטיים:

 

כלבים וגורים: 118-667 דולר

חתולים וחתלתולים: $34-$276

ציפורים וארנבות: 8-173 דולר

אם תבחר לקנות חיית מחמד מחנות חיות או מגדל, אתה יכול לצפות לשלם בין $300 ל-$1,500. ובהתאם לגזע, רכישת חיית מחמד באיכות תצוגה יכולה לעלות עד 5,000 דולר.

 

  1. אספקה

אלא אם כן הייתם בעלי חיות מחמד בעבר, תצטרכו להשקיע בציוד לפני שתביאו את חיית המחמד החדשה שלכם הביתה. הכלבים נוטים להיות היקרים ביותר ודורשים את הציוד הבא:

 

מְלוּנָה

מזון

צלחת אוכל

צלחת מים

קוֹלָר

רצועה

מִברֶשֶׁת

מיטת כלב

חתולים יצטרכו מיטה, עמוד גירוד, ארגז חול וחול. חלקם יהיו עמלות חד פעמיות, בעוד שאחרים יהיו עלויות שוטפות.

 

קניית ציוד לחיית המחמד שלך יכולה לצאת משליטה במהירות. בשבילי, הצלחתי למצוא מנת אוכל ומים טובה לכל בעלי החיים שלי מעץ הדולר.

 

  1. אוכל

אחת ההוצאות החודשיות הגדולות ביותר שתצטרך לתכנן היא אוכל. וככל שחיית המחמד שלך גדולה יותר, כך תוכל לתכנן יותר כסף להוציא על מזון. כלבים גדולים יצטרכו לאכול יותר מזון בכל יום, בעוד שכלב או חתול קטנים יותר לא יאכלו כל כך הרבה.

 

גם בעלי חיים עם הגבלות תזונתיות או אלרגיות יעלו את עלות המזון שלהם.

 

  1. עלויות רפואיות

כשאתה מאמץ חיית מחמד, אתה גם לוקח אחריות על הטיפול הרפואי שלה. זה אומר שתצטרך למצוא וטרינר קרוב ולהתחייב לקחת את חיית המחמד שלך לבחינה השנתית שלהם.

 

תצטרך גם לשלם עבור דברים כמו תרופות לתולעת לב ותרופות נגד פרעושים/קרציות. הווטרינר שלך עשוי לעזור לך למצוא דרך לחסוך כסף בהוצאות אלה.

 

אני מקווה שהבדיקות השנתיות והרפואה המונעת יהיו היקף העלויות הרפואיות שלך. אבל בדיוק כמו אנשים, לבעלי חיים יכולות להיות בעיות בריאותיות. ובהתאם לחומרת המצב, חשבונות רפואיים יכולים להצטבר במהירות.

 

לדוגמה, אם חיית המחמד שלך תצטרך בסופו של דבר ניתוח, אתה יכול בסופו של דבר להוציא אלפי דולרים על חשבונות הוטרינר. אם אתה מודאג לגבי חשבונות רפואיים בלתי צפויים, אתה יכול לשקול לשלם עבור ביטוח חיות מחמד. זה יהיה עלות חודשית נוספת, אבל זה יכול לחסוך ממך חשבון וטרינר ענק בהמשך הדרך.

 

  1. צעצועים

חיות מחמד זקוקות לגירוי נפשי, אז תרצו להשקיע בצעצועים ובציוד אחר. רק היזהר כאשר אתה קונה צעצועים עבור חיית המחמד שלך כי זה ממש קל לבזבז יותר מדי באזור זה.

 

חבלים, צעצועי לעיסה וצעצועים מעוררי נפש הם נהדרים. חלק מהכלבים, למשל, הם לועסים מטבעם. הם עשויים לדרוש צעצועים כבדים יותר אם נראה שהם לועסים את הצעצועים הממולאים.

 

  1. טיפוח

מדי פעם, ייתכן שתרצה לשלם עבור טיפוח חיית המחמד שלך. זוהי הוצאה ששמורה בעיקר לבעלי כלבים שכן חתולים עושים עבודה טובה בטיפוח עצמם.

 

כדי לחסוך כסף בתחום הזה, אל תלכו אוטומטית על טיפול הטיפוח היקר ביותר. רבים מהשירותים הללו הם במחיר מופקע ומיותרים. ואם יש לך זמן, תוכל לחסוך קצת כסף על ידי לימוד איך לטפח את הכלב שלך בעצמך.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.jemix.co.il/