You are currently viewing איזו צורת יהלום הכי טובה? מדריך יעיל לבחירת החיתוך האידיאלי עבורכם

איזו צורת יהלום הכי טובה? מדריך יעיל לבחירת החיתוך האידיאלי עבורכם

יהלום מסנוור מתחיל הרבה לפני שמתפעלים ממנו בחנות התכשיטים. חיתוך האבן, או צורתה, מביאים אותה לחיים עם ניצוץ ומראה חזותי מושך ומובהק.

 

משתלם למי שרוכש יהלומים בקרוב ללמוד על יסודות חיתוך היהלום. ידע זה מסייע לא רק בבחירת צורת היהלום, אלא גם בקביעת תקציב וגודל האבן הרצויה. ישנם שלושה אלמנטים חשובים המוסיפים לצורת יהלום.

 

שולחן: זהו החלק העליון והשטוח של היהלום. שולחן גדול יותר נראה כאילו היהלום גדול יותר, אך שולחן רדוד יותר עלול ליצור פחות ברק.

 

עומק: כשנמדד היהלום מלמעלה לנקודה התחתונה, זה העומק. ליהלום עמוק יותר יהיה פחות שולחן, והוא ייראה קטן יותר.

 

פנים: אזורים מלוטשים אלה נמצאים בצידי אבן, המשקפים את האור ויוצרים חלק מנצנוץ האבן.

 

לרוב, אנשים עוסקים בעיקר במשקל קראט, אך חיתוך האבן קובע את סגנון הטבעת כולה, ויש לתת לו תשומת לב ומחשבה ראויים. בהתאם לחיתוך, יהלומים הם רומנטיים, מתוחכמים ומפוארים. יש מספר חיתוכים של יהלומים, ולכולם היתרונות הייחודיים שלהם. לפני שתבחרו את היהלום הבא שלכם, חשבו איזו מהצורות הללו מתאימות לסגנון ולאישיות שלכם.

1. חיתוך עגול

יהלומים שנחתכו בצורה עגולה הם הפופולריים ביותר לבחירת האבן המרכזית בטבעות אירוסין. חיתוך עגול מציע ברק רב ומפנק יותר. יהלומים עגולים הם יפים קלאסיים ומציעים תחכום מסורתי בפני עצמם, ואפשר להחמיא להם עם אבני צד או שיבוץ היילו.

 

בחרו בחיתוך זה כי: הברק שלו הוא ללא תחרות, והוא מציע עיצוב קלאסי ונצחי. הוא גם תכליתי ויכול להיות חלק ממראה סולידי או נועז, תלוי בשיבוץ ובאבני הצד.

 

אנשים מפורסמים שעונדים אותם: בריטני ספירס, נטלי פורטמן ומישל אובמה.

2. חיתוך אובלי

יהלומים בחיתוך אובלי הם בחירה יפה ואלגנטית. זו אבן נהדרת לגברת שאוהבת מראה מסורתי משהו, אבל חושקת בטבעת אירוסין עם קצת פחות מסורת מהאבן העגולה. החיתוך האובלי עדיין בעל פנים רבות, כך שמי שעונד אותו יכול ליהנות מהנצנוץ המבריק שלו. יתרון מרכזי נוסף של אבנים אובליות הוא הצורה המוארכת שגורמת להן להיראות גדולות יותר מאבנים עגולות, ומציעות יותר "מראה" עבור הכסף.

 

בחרו בחיתוך זה כי: יהלומים בחיתוך אובלי מיועדים לנשים המעוניינות בטבעת אירוסין ייחודית מבלי לוותר על הניצוץ. יהלומים אובליים נוטים לגרום לאצבעות להראות ארוכות יותר, ולכן הן בחירות פופולריות בקרב נשים עם אצבעות קצרות.

 

אנשים מפורסמים העונדים אותם: טבעות אירוסין יהלומים בחיתוך אובלי מעניקות חן לידיהן של השחקניות בלייק לייבלי וסלמה הייק,

3. חיתוך כרית

האבן הקסומה הזו מביאה אלמנטים של מעמד וקסם בחיתוך מתוחכם בשקט. הפנים שלהם מחזירים אור באזור גדול יותר עם פחות ניצוץ מאבנים עגולות, למשל. חיתוכי כרית מפצים על כך באש מוגברת.

 

בחרו בחיתוך זה כי: יהלומי חיתוך כרית הם לוהטים להפליא ומתוחכמים ומפתים ללא הפסקה. גברת שאוהבת להתפנק ולהעריץ את האבנים האלה תאהב את צורת היהלום הזו.

 

אנשים מפורסמים שעונדים אותן: איוונקה טראמפ, השחקנית ג'ניפר גארנר וקיילי קוקו, כל אחת מהן נראות ללא רבב עם טבעות בחיתוך כרית.

4. חיתוך רדיאנט

אם יהלומי חיתוך כרית וחיתוך נסיכה יתחתנו, צאצאיהם יכולים להיות אבן חתוכה קורנת. מעוגל ברכות כמו חיתוך כרית, אך עם פנים כמו חיתוך נסיכה, יהלום הרדיאנט בעל ארבעת הצדדים הוא אוצר נוצץ ומבריק.

 

בחרו בחיתוך זה כי: היהלום הוא טבעת סוליטר יפהפייה, וגם מסנוורת באבני צד. אישה קלאסית ובטוחה בעצמה הייתה בוחרת טבעת אירוסין משובצת יהלום רדיאנט.

 

אנשים מפורסמים שעונדים אותן: השחקניות דרו ברימור והילארי דאף נראות קורנות עם יהלומי הרדיאנט שלהן.

 

יש הרבה צורות של יהלומים, והבחירה יכולה להיות קשה. לכן קריטי ללכת במסע רכישת היהלומים עם תכשיטן מקצועי מנוסה שיכול לענות על שאלות ולסייע לכם במציאת הטבעת המושלמת. בקרו עוד היום באתר שלנו! ניקח את הלחץ מחוויית קניית היהלומים שלכם, ונדאג שתקבלו טבעת אירוסין מדהימה שתישאר איתכם עוד עשרות שנים הלאה.