לינדה ברנס והכשרה של שף אישי כשר

לינדה ברנס והכשרה של שף אישי כשר

עבור לינדה ברנס מ- CustomKosher, LLC בבת'סדה, מרילנד, הזיכרונות הטובים ביותר הם בישול עם סבתה מהתקופה שהייתה ילדה קטנה בסנט לואיס. "למדתי בבית הספר לקולינריה של גראמה", היא אומרת. "סבא וסבתא שלי בישלו לכולם. הם הכינו חלה ולחמניות מתוקות לכולם שחברים היו אוספים לכבוד שבת – ללא עלות."

 

המשפחה היתה עורכת לילות סדר ענקיים – הארוחות החגיגיות של פסח – עם שולחן שנמתח מחדר האוכל עד לסלון. למעשה, ללינדה יש ​​את כל הכוסות, הצלחות, כלי הכסף והסירים והמחבתות של סבתה. "אני מבשלת עם אותם כלים שהיא בישלה איתם וזה אותו שולחן שהיא ערכה."

 

למרות שגדלה על טהרת הבישול, לינדה למדה למעשה לימודים בינלאומיים ותקשורת באוניברסיטה האמריקאית בוושינגטון הבירה עם מוטיבציה לעצב תכנים חינוכיים. בסופו של דבר היא פתחה חברת עיצוב גרפי, ברנס אנד קיי בע"מ, עסק שיש לה כבר יותר מ-30 שנה.

 

אבל עם כניסת המחשבים לעולם העיצוב, היא הבינה שכולם יכולים להיות מעצבים. בזמן שניהלה את חברת העיצוב הגרפי שלה, היא בישלה גם לבית הכנסת ולחברים שלה בכל פעם שהיתה חגיגה או שבעה (טקס האבל). זקוקים לארוחה עבור 200 איש? לינדה היתה יכולה להכין אותה. לכן, כשצפתה בערב אחד עם בעלה בטלוויזיה וראתה תוכנית על שפים אישיים, היא פנתה אליו ואמרה, "טוב, אני יכולה לעשות את זה!"

 

זה היה לפני 14 שנה. לינדה הצטרפה ל-APPCA (קיצור של American Personal & Private Chef Association) ולקחה קורס כדי ללמוד כיצד לפתוח את עסקיה. ובכך, היא מאמינה, הפכה לשף האישי הכשר היחיד במדינה. כמעצבת גרפית, היא יכולה ליצור מפות שולחן, קישוטי חדרים, שילוט, הזמנות, תוכניות והודעות חתונה עבור לקוחותיה.

 

ואכן, עיסוקה הוא שילוב של ארוחות קייטרינג ובישול עבור לקוחות קבועים, שרבים מהם אינם יהודים וחלקם סובלים ממצבים בריאותיים משמעותיים. כחלק מעסקי העיצוב שלה, היא יצרה תכני בריאות רבים עבור המכונים הלאומיים לבריאות ולמחלקה לשירותי בריאות ושירותי אנוש, וקלטה שפע של מידע תזונתי כחלק מפיתוח התכנים.

 

לכן, קל לה ליצור ארוחות בריאות טעימות עבור לקוחות קשישים עם בעיות רפואיות כמו מחלות לב או סוכרת.

"אני כמו ילדת ארוחות על גלגלים שלהם", היא מתבדחת. "אני נהנית מזה וזה חיבור נפלא לאהבה שלי לסבא וסבתא שלי. נהגתי ללכת עם סבתא שלי לבקר אנשים זקנים ולבשל בשבילם, כך שלהיות ליד זקנים תמיד היה דבר מאוד מיוחד עבורי.”

 

למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר https://www.chefs.co.il/