שכיחות של בריחת שתן בקרב נשים בגיל העמידה

שכיחות של בריחת שתן בקרב נשים בגיל העמידה

לאחרונה, אירופלו אורולוגיה, ספקית לאומית של ציוד לטיפול ביבשת באמצעות ביטוח, סקרה מאות נשים בגילאי 40-64, כדי ללמוד עוד על דרכן עם בריחת שתן. התוצאות היו מדהימות.

 

הסקר הראה לנו שבעוד שכמעט ¾ מגיל העמידה מושפעות מבריחת שתן, קיים פער גדול בחינוך ובמשאבים העומדים לרשות נשים אלה כאשר הן מנווטות שינויים אלה בגופן ללא עזרה או הכוונה מטעם הרופא.

 

בריחת שתן נשים בגיל העמידה, לפי המספרים:

 

שְׁכִיחוּת

בריחת שתן שכיחה מאוד בקרב נשים בגילאי 40-64, כאשר 72% חוו אותה ו -74% מהנשים חוו לראשונה בריחת שתן בין אותם הגילאים.

 

 65% אומרים כי הם חווים דליפת שלפוחית ​​השתן לפחות פעם בחודש, ועבור 25% מהנשים זו תופעה יומיומית.

 

 סטִיגמָה

52% מהנשים בגיל העמידה ניסו להסתיר את אובדן השליטה בשלפוחית ​​השתן לאחר שחוו זאת בציבור, בעוד 42% נוספים נבוכים לדון בכך עם בני משפחה או חברים, מה שמרמז על קיומה של סטיגמה חזקה.

 

עבור למעלה ממחצית (53%) מהנשים, בריחת שתן משפיעה על חיי היומיום ועל פעילויותיהן, כולל עבודה, קריירה, השכלה, יכולת פעילות גופנית, יכולת לבצע סידורים ואף על יכולתן להשתתף במפגשים חברתיים.

 

 מחסומים לטיפול והשכלה

56% לא ביקרו אצל רופא לאחר שחוו אובדן שליטה בשלפוחית ​​השתן, ו- 37% אמרו כי אינם פונים לטיפול מכיוון שהם לא חושבים שמדובר בעניין גדול, מה שממחיש חוסר בחינוך בנושא בריחת שתן.

 

"מחקר זה מאשר את מה שכבר חשדנו: כי סטיגמה חברתית וחוסר השכלה בנושא בריחת שתן עומדים בדרכי הטיפול", אמרה Aleece Fosnight, יועצת רפואית לאורולוגיה של אירופלוב. "פירוק המחסומים האלה הוא שלב כה חשוב בטיפול מונע ובנורמליזציה של בריחת שתן. ללא טיפול מתאים, בריחת שתן עלולה לכדור שלג בנושאים בריאותיים גדולים יותר כמו דלקות בדרכי השתן, אי ספיקת כליות ודיכאון, ואף יכולה להשפיע על בעיות חיים כמו כספים אישיים. "

 

כספקית ספקי טיפולי יבשת באמצעות ביטוח, Aeroflow Urology, מסייע לאנשים ברחבי הארץ למקסם את הטבות הביטוח שלהם כדי לקבל אספקה ​​באיכות גבוהה ללא עלות. הצוות שלהם לוקח את הטרחה מידיכם על ידי עבודה ישירה עם ספקי ביטוח ורפואה כדי להשלים ולהגיש את כל הניירת הנדרשת בכדי להבטיח שאין עלות עבורכם.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.ezerneman.co.il/