You are currently viewing כיצד מרגישה צניחת שלפוחית ​​השתן?

כיצד מרגישה צניחת שלפוחית ​​השתן?

לצניחת שלפוחית ​​השתן יש תסמינים שונים בהתבסס על דרגת הצניחה. נשים רבות עם צניחה מדרגה 1 עשויות שלא לחוות סימפטומים כלשהם, או שהם עשויים להיות קלים מאוד.

 

נשים עם צניחה בדרגה 2 או 3 מתארות לעתים קרובות תחושת כבדות או אי נוחות. חלק מהנשים יחוו כאבים שגב תחתון, כאבי אגן או תחושת "מלאות" בנרתיק.

 

עם צניחה בדרגה 2 או 3, ייתכן שתוכלי להרגיש בליטה קטנה בפתח הנרתיק, או אפילו לראות את הבליטה יוצאת מהנרתיק שלך כאשר את מסתכלת במראה. כמה נשים עם צניחה חמורה אומרות שזה מרגיש כאילו הן יושבות על כדור. אחרות מתארות את התחושה כמשהו "שנושר מהנרתיק שלהן".

 

צניחת שלפוחית ​​השתן יכולה גם לגרום לך לחוות דליפות שתן מכיוון שלשלפוחית ולשופכה יש פחות תמיכה משרירי רצפת האגן. את עלולה גם לחוות כאבים במהלך יחסי מין.

 

כוח הכבידה יכול לשחק תפקיד גם בסימפטומים שלך. נשים רבות מגלות שהתסמינים שלהן מחמירים ככל שהיום עובר, במיוחד אם הן על הרגליים הרבה. לשכב לנוח מועיל כאשר הסימפטומים הופכים לקשים מנשוא.

 

אם את לפני גיל המעבר, את עלולה לגלות שתסמיני הצניחה שלך מרגישים חזקים יותר לפני המחזור ובמהלכו. אם זה המקרה, נסי לתכנן את הפעילויות שלך בימים אלה כדי למנוע את הסימפטומים.

 

בנוסף לתסמינים הגופניים של צניחת שלפוחית ​​השתן, נשים רבות חשות לעיתים נטל רגשי קיצוני כשהן מגלות שיש להן צניחה. זה מובן – זה יכול להיות מאוד מטריד להרגיש שמשהו יוצא מהגוף שלך, במיוחד באזור פרטי כזה.

 

נשים דיווחו על תחושת שברון בגלל הצניחה, והן עשויות להתאבל על חלק מהפעילויות שהן נהנו מהן, כגון ריצה למרחקים ארוכים או פעילות גופנית אינטנסיבית. חרדה סביב דליפות שתן או חשש לקיים יחסי מין הם גם רגשות נפוצים. למרות שמין לא יחמיר את הצניחה, חלק מהנשים מדווחות על ירידה במשיכה מינית, שלא לדבר על הכאב שיכול לפעמים להתרחש ביחסי מין כאשר יש לך צניחה.

 

נשים עשויות גם להרגיש שהדרך להחלמה, או להרגיש שוב כמו בעבר, היא דרך ארוכה. טיפולים כגון פיזיותרפיה יכולים להיות יעילים מאוד, אך לוקח זמן עד שהשרירים מתחזקים ודורשים מסירות מטעם המטופלת לבצע את התרגילים המתאימים. טיפולים כירורגיים יכולים להרגיש מפחידים.

 

חשוב שנשים יידעו שהן לא לבד – כמעט מחצית מהנשים יפתחו רמה מסוימת של צניחה במהלך חייהן. ובעוד שצניחה לעולם לא תעבור מעצמה, יש דברים שאפשר לעשות כדי לחזק את רצפת האגן ולנהל סימפטומים.

אפשרויות טיפול לשיפור צניחת השלפוחית

ישנן אפשרויות טיפול רבות לצניחת שלפוחית ​​השתן. אחת מצורות הטיפול הנפוצות ביותר ואחת בה הרבה אנשים בוחרים בהתחלה היא פיזיותרפיה. רצפת האגן היא שריר, ובדיוק כמו שרירים אחרים בגוף, ניתן לחזק אותה בעזרת התרגילים המתאימים.

 

פיזיותרפיסט המתמחה בטיפול ברצפת האגן יכול לעבוד איתך כדי לקבוע את היקף הצניחה שלך, לאמוד את חוזק שרירי רצפת האגן ולהחזיר אותך לשגרה על מנת להבטיח שרצפת האגן פועלת כפי שהיא צריכה לפעול.

 

אופציה נוספת לטיפול היא פסארי. פסארי הוא מכשיר פרוסטטי קטן בצורת דיסק המוחדר לנרתיק ומסייע "להחזיק דברים", להקל על חלק מהלחץ ותסמינים אחרים של צניחה. פסארי עשוי לשמש יחד עם פיזיותרפיה ועשוי להיות אידיאלי עבור מי שחווה סימפטומים במהלך פעילויות ספציפיות, כגון בעת ​​עבודה.

 

לבסוף, אם הצניחה שלך משפיעה מאוד על חייך, מונעת ממך דברים שאת אוהבת לעשות או גורמת לך הרבה כאב ואי נוחות, ניתוח עשוי להיות אופציה עבורך. ניתוח שחזור מסייע להחזיר את האיברים למקומם המקורי והוא סוג הניתוח השכיח ביותר לצניחת איברי האגן. הקפידו לדבר עם הרופא שלך על כל היתרונות והחסרונות של הניתוח. למרות שהניתוח מצליח אצל נשים רבות, תמיד יש סיכונים הכרוכים בהליכים כירורגיים, וכמה נשים עלולות לראות את צניחת האיברים שלהן שוב גם לאחר הניתוח או לגלות שהניתוח יצר בעיות בחלק אחר של רצפת האגן שלהן. נשים המעוניינות עוד ללדת צריכות להשהות את הניתוח עד שהן בטוחות שסיימו.

 

אם יש לך צניחת שלפוחית ה​​שתן, דעי שאת עדיין יכולה לחיות חיים מלאים ופעילים מאוד, ולעשות הרבה מאותם הדברים שעשית לפני. שוחחי עם הרופא שלך על אפשרויות הטיפול. פיזיותרפיסט של רצפת האגן הוא צעד ראשון טוב ויכול לעזור לך לנסות לחזק את השרירים באופן טבעי. מעבר לכך, אורוגינקולוג הוא אופציה טובה לטיפולים מתקדמים יותר. יכול להיות שהרופא ימליץ על תחתוני ספיגה על מנת להמשיך בפעילות החיים כרגיל.